Для того, щоб наростити виробництво сільськогосподарської продукції, а також її експортувати, потрібні не тільки земля, гроші, техніка, технології, насіння, розсада. Потрібні ще підготовлені фахівці, які донесуть актуальну інформацію, сучасні знання, найкращий досвід  до фермерів. 

Власний внесок вирішення цієї проблеми зробили Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України, Латвійський центр сільських консультацій та освіти, провівши 9-11 березня 2021 року семінар для сільськогосподарських дорадників України  «Можливості органічного землеробства для посилення експортного потенціалу України» у рамках проекту “Електронний консультант для сільських експортерів в Україні”, що реалізується за підтримки Посольства США в Україні та Міністерства закордонних справ Латвійської Республіки.

Спікерами заходу були кращі фахівці  у сфері органічного землеробства Латвії та України.

Так, з теперішнім станом органічного землеробства в Латвії українські дорадники отримували інформацію від Густавса Норкаркліса, що є те тільки керівником Латвійської асоціації органічного сільського господарства, а й власником органічної ферми «Саленіекі» та який ще донедавна був членом Європейського економічного і соціального комітету у Брюсселі.

Тонкощі українського аграрного органічного законодавства доносила до сільськогосподарських дорадників Катерина Шор – юрист, менеджер проектів екологічної організації “Інформаційний центр” Зелене досьє “, координатор інформаційного порталу про органічне виробництво OrganicInfo.ua.

Детальний виклад процедур сертифікації органічної продукції зробили фахівці із латвійського Центру сертифікації та тестування  – член правління Антанас Макаревічюс та Олександр Жуйков з його українського філіалу. Компанія працює на ринку понад 100 років у різних країнах світу, що робить її досвід особливо цінним для українських дорадників.

А от фахівець з органічного землеробства Латвійського центру сільських консультацій та освіти, а ще й власник органічного фермерського господарства “Gramzdas” Маріс Нарвілс впродовж більшої частини часу семінару ділився власними знаннями та досвідом щодо технологічних та організаційних нюансів органічного землеробства. Про те, як допомогти фермеру зрозуміти зв’язок між зміною клімату і технологію обробки ґрунту. Про значимість сівозміни у органічному садівництві та як правильно користуватися водними ресурсами. Як боротися зі шкідниками. Про те, чому якісне насіння – це запорука доброго врожаю… На думку пана Нарвілса, довгострокове біологічне мислення – це нова філософія сільського господарства майбутнього.

Завдяки співпраці проекту “Електронний консультант для сільських експортерів в Україні” з Національним університетом біоресурсів та природокористування України, навчальний курс «Можливості органічного землеробства для посилення експортного потенціалу України» є доступним для усіх бажаючих. Його можна знайти на платформі електронного дорадництва в аграрній сфері України (http://edorada.org/), яка призначена для поширення сільськогосподарських даних і знань, дистанційного консультування і навчання сільськогосподарських товаровиробників та інформаційної підтримки населення сільських територій на засадах сталого розвитку.

Контакти для ЗМІ: Роман Корінець – rkorinets@gmail.com, 0975747327.