Наукові розробки

1. АДАПТИВНА ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОЩУВАННЯ ЛЬОНУ ДОВГУНЦЯ ТА ЛЬОНУ ОЛІЙНОГО НА ОСНОВІ КОМПЛЕКСУ УДОСКОНАЛЕНИХ ЕНЕРГООЩАДНИХ ТА ЕКОЛОГІЧНО БЕЗПЕЧНИХ АГРОЗАХОДІВ

Технологія базується на використанні регуляторів росту рослин та мікробних препаратів. Характер впливу включає поліпшення врожайності та якості продукції льону, зниження витрат на вирощування, та зменшення негативного впливу на довкілля. Завдяки використанню адаптивної технології вдалося збільшити врожайність льону-довгунця до 1,3 т/га волокна та 0,8 т/га насіння, а льону олійного – до 2,5 т/га насіння і 3,5 т/га соломи. За результатами досліджень було встановлено ефективні методи регулювання різних факторів, що впливають на ріст і розвиток рослин. Якісні показники включають підвищення екологічної стійкості агроценозів та зниження ризиків для здоров’я людей через зменшення використання хімічних препаратів. Бенефіціарами інноваційного продукту є сільськогосподарські підприємства, фермери, а також місцеві громади Полісся.

2. СПОСІБ ВИРОЩУВАННЯ МІКРОЗЕЛЕНІ ЗА ВИКОРИСТАННЯ КОРИСНИХ МІКРООРГАНІЗМІВ
Мікрозелень (microgreen) – це зелень різних овочевих культур, трав та інших рослин, яка споживається на ранніх стадіях їхнього росту. Вона є корисною для здоров’я завдяки високому вмісту поживних речовин, вітамінів, антиоксидантів, макро- та мікроелементів. Щоб отримати якісну мікрозелень, рослини потребують поживних елементів та захисту від фітопатогенних мікроорганізмів, які можуть викликати хвороби. При цьому варто уникати застосування хімічних добрив та пестицидів (фунгіцидів, інсектицидів).
Проєкт є інноваційним завдяки створенню нового методу вирощування мікрозелені з використанням корисних мікроорганізмів. Цей спосіб відрізняється від уже існуючих в Україні патентованих методів вирощування мікрозелені тим, що стимуляторами росту є штами корисних бактерій-діазотрофів, які виробляють фітогормональні речовини. Це дозволяє уникнути застосування хімічних синтетичних речовин.
Спосіб є органічним та безпечним для здоров’я людини та довкілля.